Czy da się przyspieszyć uzyskanie karty pobytu

Czy da się przyspieszyć uzyskanie karty pobytu? W dzisiejszej publikacji odpowiemy na to pytanie. 👇

🎯 Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby przyspieszyć proces, są to:

⓵ Rezerwacja wizyty w urzędzie z wyprzedzeniem lub złożenie wniosku odpowiednio wcześniej, nawet 4 miesiące przed końcem legalnego pobytu w Polsce. Jest to zgodne z przepisami, jeśli planujesz przebywać w Polsce dłużej niż 180 dni.

Sprawdzenie jak wyglądają warunki składania wniosków w poszczególnym regionie. Chociaż przepisy dotyczące procedury są jednolite na terenie całej Polski, lokalne urzędy mogą mieć różne praktyki i procedury związane z przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków.

⓷ Skompletowanie dokumentów– jest to bardzo istotna kwestia, należy być uważnym podczas zbierania pełnego zestawu dokumentów, ponieważ jedna pomyłka może opóźnić cały proces uzyskania karty.

⓸ Śledzenie statusu sprawy – warto śledzić przebieg sprawy i kontaktować się z urzędami telefonicznie oraz za pomocą elektronicznego systemu.

⓹ Złożenie ponaglenia – W przypadku opóźnienia w rozpatrywaniu wniosku lub przekroczenia ustalonego terminu, masz prawo złożyć oficjalne ponaglenie, jednak należy pamiętać, że zgodnie z aktualnymi przepisami może ono nie zostać uwzględnione jako podstawa do przyspieszenia procesu.

⓺ Złożenie skargi do sądu administracyjnego. Jeśli nie otrzymałeś decyzji w prawidłowym terminie, możesz złożyć skargę do sądu administracyjnego. W oparciu o obecne orzecznictwo, urzędy są zobowiązane do podjęcia działań w sprawie natychmiast po otrzymaniu skargi przez sąd administracyjny.

Wymienione działania mogą zdecydowanie przyspieszyć proces i ułatwić Ci osiedlenie się w Polsce.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów lub innych formalności, zawsze możesz skontaktować się z naszymi specjalistami. Zapraszamy!

📞 tel: +48 797 385 477

📞 tel: +48 538 293 710 (WhatsApp, Viber, Telegram)

📧 email: legalizacja@projectplus.eu

📍 Biura w Białymstoku, Piasecznie ( blisko Warszawy), Wrocławiu, Świebodzinie